Сомнолог з Університету Чикаго професор Річард Вайзман займається проблемами сну все своє свідоме життя . Він переконаний , що людина може і повинна значно більш активно контролювати даний процес , тому що відчуття ранкової свіжості після пробудження додає сили і підвищує настрій , а хронічний недосип отруює життя і псує здоров’я .
Що робити тим , кому ніяк не вдається спати рекомендовані 7-8 годин? Наш цикл сну складається з 5 фаз , які діляться на 4 стадії швидкого і повільного сну. Саме під час швидкого сну ми і спостерігаємо сновидіння. Кожен цикл триває 90 хвилин , після яких слідує невеликий інтервал , коли ми знаходимося в стані, коли ми напівпрокинулись . Після нього настає новий цикл , і зазвичай протягом ночі людина проходить через 4-5 подібних циклів .
Якщо ви прокинетеся в середині циклу і , особливо , в момент швидкого сну , то відчуєте себе втомленими і невиспаними , а якщо прокинутися в проміжках між циклами , то ви будете свіжими , навіть через півтори години. У цьому і полягає сенс техніки висипання — потрібно правильно рахувати , щоб висипатися. Припустимо , ви відходите до сну опівночі , а прокинутися потрібно в районі половини сьомого ранку. Відрахуйте , скільки 90-хвилинних циклів укладається в цей проміжок і встановіть будильник так , щоб пробудження відбулося між циклами. У даному випадку його потрібно ставити рівно на 6 ранку — вистачить для 4 повноцінних циклів . Якщо поставити його на 6.30 , то ви відчуєте недосип .
Професор Вайзман також настійно рекомендує знаходити час для денного сну. Всього 30 хвилин відпочинку , як показали численні експерименти , радикально освіжають пам’ять і наповнюють організм енергією. Так що іспанці не дарма влаштовують сієсту.
Saburo_Sakai :: Ложась спать в 22 часа, я могу заснуть в 22:30, в 23, а могу часа 3-4 валяться, а заснуть в 2 часа ночи.