Тобто, у разі виникнення сумнівів, споживач може самостійно замовити проведення додаткового аналізу ФХП газу.
Крім того, аналіз якості природного газу в нафтогазовій галузі України протягом майже 20 років виконує УкрНДІгаз, на який з 1999 року було покладено функції галузевого Центру з контролю якості газу Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».
За результатами аналізів цього Центру теплота згоряння нижча (калорійність) природного газу на території України змінюється в межах 8 000-8250 ккал/м3, що перевищує значення калорійності газу, встановлені ГОСТ 5542-87 - не нижче 7600 ккал/м3.
Akupaka :: Тепер питання до сантехніка широкого профілю :-D Якщо спалювати два гази з різною теплотою згоряння (припустимо Г1 - 8250 ккал/м3 і Г2 - 7600 ккал/м3, а як я розумію вони будуть горіти у наших пристроях аж бігом - по ГОСТу же ж), то щоб досягти однакового результату, наприклад, нагріти 10 л води, чи треба буде спалити більше газу Г2 ніж газу Г1? Чи є можливість визначити приблизне співвідношення необхідного об'єму?
_FSG_Pacific сказал:Valabuev , ти сам собі суперечиш , спочатку замисловато ( як спеціаліст в цій галузі ) розповідаєш , що газ не розбавляють , потім говориш про різницю в щільності газу з яким мав справу . Для простого споживача це можна порівняти з пивом прямо з чану , та цим же напоєм у пивній бочці .Якщо газ не розбавляють , то тоді споживачу дають саме низькосортне паливо з малою щільністю . Нас не цікавлять складні хімічні формули , нам потрібне тепло в оселях за наші гроші .
_FSG_Pacific :: Густина газу не впливає на його теплотворну здатність ?
_FSG_Pacific сказал:Ну , тобто , бадяжити можна